Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбувся круглий стіл на тему: «Виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків»

Відбувся круглий стіл на тему: «Виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків»

Оплата членських внесків

Відбувся круглий стіл на тему: «Виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків» 26.02.2019

Відбувся круглий стіл на тему: «Виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків»

Захід було організовано для обговорення актуальних питань щодо порядку виїзду дітей за межі України у супроводі одного з батьків або з іншими членами сім’ї, перелік документів, які дають право на вивезення дитини за кордон, без згоди одного з батьків, процедура їх оформлення.

Пріоритетними напрямами роботи круглого столу було  актуалізація питання щодо спрощеної процедури для того з батьків, з ким проживає дитина, і який не перешкоджає другому з батьків бачитися з дитиною, виїхати з нею за кордон без згоди іншого з батьків.

Так, було приділено увагу окремо:
• розпорядженню органу опіки і піклування, яким підтверджено, що дитина проживає з одним із батьків - на термін до місяця.
• довідці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем, про наявність заборгованості із сплати аліментів, якщо у того з батьків, з ким не проживає дитина, існує заборгованість по аліментах більше, ніж на 4 місяці.
Також, було обговорено прийнятий у новій редакції Порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення, яким встановлено перелік документів для отримання згоди на виїзд груп за кордон на відпочинок та оздоровлення (окремо для дітей, які мають батьків, та дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування). Крім того, передбачено:
подання організаторами маршрутів переміщення груп від інтернатів до місця збору та місця перебування;
супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на шляху прямування;
забезпечення дітей харчуванням та побутовими зручностями під час транзитних зупинок та перельоту;
надання організаторами програм перебування дітей за кордоном з обов’язковим зазначенням групових та індивідуальних заходів (екскурсії, поїздки, розважальні програми).
Також встановлено додаткові вимоги для сімей іноземців, які прийматимуть у себе дітей на відпочинок та оздоровлення (наявність дозвільних документів щодо відсутності у членів сімей судимості, алко- та наркозалежності, психічних та інфекційних захворювань, а також гарантії повернення дітей в Україну).
Так, рішення Уряду надасть змогу вирішувати питання виїзду дитини за кордон на відпочинок та оздоровлення у складі організованої групи при наявності нотаріально посвідченої згоди одного з батьків.

Дана тематика - захисту прав дитини є надзвичайно актуальною. Крім того, адвокатам важливо чітко розуміти, в які строки і при наявності яких обставин можливо звернутися до органів опіки та піклування для отримання розпорядження, які є винятки відмови у видачі розпорядження, який пакет документів потрібно подати для його отримання, щодо форми довідки про наявність заборгованості по аліментах, аспекти і нюанси на які потрібно звернути свою увагу.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ