Карта сайту > Головна> З нагоди Дня адвокатури України АО «Barristers» запрошує усіх бажаючих на відкриття знака пам’яті Івану Павловичу Бессарабову – юрисконсульту, вбитому внаслідок репресій 4 лютого 1938 року.

З нагоди Дня адвокатури України АО «Barristers» запрошує усіх бажаючих на відкриття знака пам’яті Івану Павловичу Бессарабову – юрисконсульту, вбитому внаслідок репресій 4 лютого 1938 року.

З нагоди Дня адвокатури України АО «Barristers» запрошує усіх бажаючих на відкриття знака пам’яті Івану Павловичу Бессарабову – юрисконсульту, вбитому внаслідок репресій 4 лютого 1938 року. 18.12.2018

З нагоди Дня адвокатури України АО «Barristers» запрошує усіх бажаючих на відкриття знака пам’яті Івану Павловичу Бессарабову – юрисконсульту, вбитому внаслідок репресій 4 лютого 1938 року.

З нагоди Дня адвокатури України генеральний партнер ААУ BARRISTERSзапрошує на відкриття знака пам’яті Івану Павловичу Бессарабову – юрисконсульту, вбитому внаслідок репресій 4 лютого 1938 року.

Іван Павлович народився 28.06.1882 р. в с. Нижнє (Катеринославська губернія) в родині священика. Отримав юридичну освіту в Петербурзькому університеті. В тому ж Петербурзі отримав посаду присяжного повіреного. Служив в Міністерстві юстиції при Тимчасовому уряді Керенського. Згодом став членом ВКП(б) в 1919-1920 рр., але його виключили з партії через роботу в міністерстві.

В 1929 р. Бессарабова І.П. було засуджено за ст. 54-6 КК УРСР до 10 років концтабору. До арешту був членом Київської колегії захисників. Покарання відбував в таборах Біломор-Балтійського каналу, потім на Соловках. Достроково звільнений у вересні 1933 р., повернувся до Києва.

В Києві жив на вул. Полтавській, 9. Працював юрисконсультом київського монтажно-технічного тресту.

Його було заарештовано повторно 16.12.1937 р. та висунуто підозру у шпигунстві (ст. 54-6 КК УРСР). Серед вилучених під час квартиного обшуку речей увагу слідчих привернула, зокрема, мапа м. Москва. На допиті юристу були висунуті звинувачення в тому, що він «є агентом німецької розвідки, проводив контрреволюційну та шпигунську діяльність». Бессарабов зізнався, що був особисто завербований німецьким консулом в Києві Вернером Стефані та за його наказом у 1925-1928 рр. проводив шпигунську діяльність: переказував дані про судовий стан в СРСР, за що отримав 2000 рублів.

Звинувачений у шпигунстві на користь Німеччини та контрреволюційній діяльності, Бессарабова І.П. рішенням «двійки» від 24.01.1938 р. було засуджено до вищої міри покарання. Розстріляно 4.02.1938 р.

У 1958 р. протест дружини адвоката, Бессарабової Є.К., з вимогою переглянути результати карної справи у 1960 р. було відхилено органами НКВС.
Івана Павловича Бессарабова було виправдано рішенням Військової прокуратури Київського військового округу 28.03.1989 р.

Цікавим є один факт: в 1938 р. під час допиту органами НКВС адвоката Ратнера С.Б., останній, будучи особисто знайомим з Бессарабовим, заявив, як той зізнався йому, що в 1917 р. отримав від Міністра юстиції (з яким товаришував) ордер на арешт Леніна В.І..

Ініціаторами встановлення та вшанування пам’яті є спільнота українських адвокатів, серед яких Ілья Новіков – партнер адвокатського об’єднання «Barristers».

АО «Barristers» запрошує усіх бажаючих на відкриття знака пам’яті Івану Павловичу Бессарабову 19.12.18 о 15:00, за адресою : м. Київ, Полтавська вулиця, 9.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ