Всеукраїнська громадська організація Асоціація адвокатів України

У Києві відбувся
II Судовий Форум ААУ!

20 березня 2019

У Києві відбувся II Судовий Форум ААУ!

10 годин, 4 сесії та 4 бутік-конференції, 81 спікер, 52 тематики, 534 відвідувача, 32 запитання із залу, що знайшли свою відповідь — цифри, що говорять про ІІ Судовий форум Асоціації адвокатів України більше, ніж будь-які слова. Минулої п'ятниці, 15 березня 2019 року, в Українському домі відбулася чи не найбільша зустріч весни для правників з усіх куточків України. Серед спікерів та учасників були як представники судової гілки влади, так і адвокати, народні депутати, науковці, представники міністерств та відомств, а також громадськості.  

 • Дата проведення:

  20 березня 2019 року


10 годин, 4 сесії та 4 бутік-конференції, 81 спікер, 52 тематики, 534 відвідувача, 32 запитання із залу, що знайшли свою відповідь — цифри, що говорять про ІІ Судовий форум Асоціації адвокатів України більше, ніж будь-які слова. Минулої п'ятниці, 15 березня 2019 року, в Українському домі відбулася чи не найбільша зустріч весни для правників з усіх куточків України. Серед спікерів та учасників були як представники судової гілки влади, так і адвокати, народні депутати, науковці, представники міністерств та відомств, а також громадськості.

Розпочали форум з обговорення нової філософії правосуддя в дії та порівнянні адвокатського і суддівського поглядів. Участь у Сесії 1 взяли: Голова Ради суддів, суддя Великої палати Верховного Суду, д.ю.н., доцент Олег Ткачук, Секретар Пленуму Верховного Суду, к.ю.н., доцент, заслужений юрист України Дмитро Луспеник, суддя Великої Палати Верховного Суду, д.ю.н., професор Олександра Яновська, суддя Великої палати Верховного Суду, д.ю.н, професор Олена Кібенко, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Голова міжфракційного депутатського об`єднання «Адвокація України» Георгій Логвинський, керуючий партнер ESQUIRES, адвокат Олександр Шкелебей, а модератором виступив — партнер EQUITY, адвокат, Голова Комітету ААУ з судової практики Олег Маліневський.
Було розглянуто чимало актуальних питань щодо діяльності новоствореного Верховного Суду, значення його практики та процесуальних змін законодавства. Крім того, учасники мали нагоду обмінятися практичним досвідом та думками щодо нових можливостей, які відкрила судова реформа.
Для відвідувачів ІІ Судового форуму ААУ, Сесія 2 запам'яталася своєю множинністю поглядів, яскравих історій та прикладів застосування новел процесуального законодавства.

Серед спікерів були: адвокат, партнер VB PARTNERS Володимир Ващенко, адвокат ЮК «AMBER» Катерина Дробязко, радник ЮФ «TOTUM» Олександр Воронюк, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права Василь Крат, адвокат ID Legal Group Микита Задорожний, радник генерального директора ДП «Інформаційні судові системи» Оксана Літвінова, а модератором виступив — адвокат PAVLENKO LEGAL GROUP Григорій Павленко.

На сцені також були присутні, у якості експертів — суддя-речник Шостого апеляційного адміністративного суду, к.ю.н Оксана Епель, суддя Господарського суду міста Києва, к.ю.н. Олеся Дупляк та суддя Господарського суду Одеської області Юлія Бездоля.

Гарячу дискусію у залі викликала тема електронного суду та особливостей його використання як адвокатами, так і самими представниками Феміди.
Бутік-конференція з міжнародного арбітражу зібрала провідних представників практики з усієї країни. До дискусії долучилися: партнер, керівник практики міжнародного арбітражу, ETERNA Law Євген Блінов, д.ю.н, радник, адвокат компанії «Юридична група LCF» Юлія Атаманова, керівник групи міжнародного вирішення спорів і арбітражу, старший юрист АО Arzinger (Київ, Україна) Оксана Карел, партнер, керівник практики міжнародного арбітражу Everlegal Всеволод Волков та судді Київського апеляційного суду Вікторія Шебуєва і Ганна Крижанівська. Модератором виступив — адвокат, партнер ETERNA Law Олександр Луговський.

Гості ІІ Судового форуму ААУ отримали можливість не просто обговорити останні процесуальні зміни, визнання та виконання арбітражних рішень, а й долучилися до дискусії за участю представників Феміди щодо оцінки останньої судової практики з цього питання.

Найбільший круглий стіл для обговорення на ІІ Судовому форумі ААУ був у Бутік-конференції з питань банкрутства та спорів, що пов'язані з неплатоспроможними банками. Майже 30 спікерів — провідних спеціалістів різних галузей права, об'єдналися задля обміну досвідом, оцінки судової практики та пошуку шляхів уникнення процесуальних помилок у справах щодо банкрутства у банківському секторі. Модерував захід — адвокат, керуючий партнер «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» Сергій Боярчуков, а учасниками круглого столу були: адвокат ЮФ «Ілляшев та партнери», заступник голови Комітету ААУ з банкрутства Вадим Кізленко, заступник голови комітету з банкрутства ААУ Олена Фоміна, адвокат, партнер VB Partners Денис Бугай, адвокат, партнер EQUITY Олег Маліневський, радник EVRIS Сергій Донков, радник ADER HABER Олександр Удовиченко, адвокат, партнер Kіnstellar Костянтин Лікарчук, юридичний радник Центру комерційного права, експерт Проекту ЕС «ПРАВО-JUSTICE» Ігор Ніколаєв, адвокат Prime Rate Василь Чахайда, суддя, секретар палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВСУ Володимир Погребняк, суддя Київського апеляційного господарського суду, кандидат на посаду судді КГС ВС Борис Поляков, суддя КГС ВС В'ячеслав Пєсков, суддя Касаційного адміністративного суду у складі ВСУ Ян Берназюк, суддя-спікер Судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду Верховного Суду Сергій Жуков, приватний виконавець Андрій Авторгов, генеральний директор ДП «Сетам» Віктор Вишньов, керівник ProZorro.Продажі Олексій Соболєв, начальник головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Сергій Васильцов, начальник відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції у Київській області Олена Козак,виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут, керівник відділу продажів ФГВФО Ольга Білай, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв та інші.

Чималу кількість питань від залу на ІІ Судовому форумі ААУ отримали спікери Сесії 3 «Процесуальне переозброєння». А все тому, що говорили про актуальне наразі для кожного адвоката та судді — про роль рішень Європейського суду з прав людини для національного судочинства, про стандарти поведінки і професійну етику, а також про відповідальність за порушення меж дозволеного.

Модерувала виступи — Президент Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери» Зоя Ярош. В обговоренні прийняли участь: адвокат, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, заслужений юрист України, к.ю.н. доцент Олександр Дроздов, партнер EQUITY В‘ячеслав Краглевич, адвокат, радник SAYENKO KHARENKO Олексій Колток, к.ю.н., доцент, суддя КГС у складі Верховного Суду, голова комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Ради суддів України Євген Краснов, суддя Господарського суду міста Києва, к.ю.н. Вікторія Джарти, адвокат PAVLENKO LEGAL GROUP Ірина Столярчук, суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Олександра Жуковська, суддя Господарського суду міста Києва, д.ю.н., доцент, професор Оксана Блажівська та суддя Голосіївського районного суду міста Києва Наталія Дмитрук.

Вразила за своїми масштабами дискусія Бутік-конференції «Сімейні спори: тенденції практики та секрети успіху», участь у якій прийняли понад 100 правників з усіх куточків країни. Учасники мали нагоду перейняти досвід провідних експертів практики сімейного права — керуючого партнера АБ «Малініченко і партнери» Катерини Малініченко, адвоката та керівника практики сімейного та спадкового права АО MITRAX Олега Голубничого, співкерівника практики сімейного права ASTERS Ольги Лепіхіної та модератора заходу, адвоката, голови Комітету ААУ з сімейного права, керуючого партнера «AVG» Катерини Власюк. Окрім того, про свій суддівський погляд на сімейні спори та останні тенденції практики розповіли суддя Краматорського міського суду Анастасія Міхальченко та суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Євгенія Чернишова.

Рекордним за часом було обговорення у Бутік-конференції по екологічних спорах. Конструктивний діалог між правниками, адвокатами, науковцями та представниками громадськості тривав понад 150 хвилин. За цей час вдалося розглянути практичні аспекти захисту екологічних прав та тонкощі процедури, обговорити останню судову практику передових країн світу та порівняти її з національними тенденціями, а також подискутувати на тему відповідальності за порушення права на безпечне довкілля. Модератором обговорення виступив — д.ю.н., професор Борис Малишев, а спікерами були: народний депутат України, заслужений лікар України Костянтин Яриніч, к.ю.н., голова правління ВГО «Зелений фонд» Максим Фролов, к.ю.н. Анастасія Матвійчук, к.п.н., президент ГО «Асоціація психологів України» Олександр Вакуленко, адвокат Олена Лоленко, керуючий партнер АО «Зелений Фонд» Олег Щелкунов та радник, адвокат компанії «Юридична група LCF» Тетяна Ігнатенко.
Завершував ІІ Судовий форум ААУ дискусійний клуб за участі перших осіб адвокатури та судової системи. Тематика для обговорення була обрана не випадково — наслідки реформування, монополія на процесуальне представництво, етичні принципи у правосудді, новели законодавства про адвокатську діяльність, роль громадськості та проблеми регламентації і відповідальності, — тобто «найгарячіші» теми останніх днів.

Модерував дискусію — керуючий партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» Сергія Боярчукова, а участь у ній взяли: Заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, керуючий партнер GOLAW Валентин Гвоздій, адвокат, партнер VB PARTNERS Денис Бугай, Голова КДКА Київської області, адвокат Володимир Поліщук, керуючий партнер AVER LEX, адвокат, к.ю.н. Ольга Просянюк, народний депутат України, Голова підкомітету з питань виконання рішень ЄС з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член Ради з питань судової реформи Руслан Сидорович, суддя Верховного Суду, голова Комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Ради суддів України, д.ю.н. Володимир Кравчук, к.ю.н., доцент, суддя КГС у складі Верховного Суду, голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Рад суддів України Єгор Краснов, суддя-спікер Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін та директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
В цілому, ІІ Судовий форум Асоціації адвокатів України запам'ятається кожному відвідувачу, як можливість протягом одного дня: знайти відповіді на актуальні питання процесуального права, ознайомитися з останніми тенденціями найрозповсюдженіших категорій спорів та обмінятися досвідом з провідними представниками практики, а також прийняти участь у професійних дискусіях юридичної спільноти, й зустрітися з колегами із різних регіонів країни.
Дякуємо кожному спікеру, експерту, модератору та гостям за активну участь і професіоналізм! Чекаємо Вас на наступних заходах Асоціації адвокатів України!

ААУ висловлює вдячність партнерам Форуму:
Генеральному партнеру — EQUITY.
Експертному партнеру — Pavlenko Legal Group.
Професійному партнеру — VB Partners.
Ексклюзивним партнерам бутік-конференцій: ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери», ЮФ "ETERNA Law", АО «Зелений Фонд»
Партнерам: AMBER Law Company,  AVER LEX, ESQUIRES, ID Legal Group, LCF, АK «Маршаллєр і партнери», Sayenko Kharenko, TOTUM 
Партнерам бутік-конференції з сімейного права: AVG Law Company,  MITRAX
Партнеру з безпеки: АО "ARTIUS".

Велика подяка інформаційним партнерам:
Генеральному медіа-партнеру - видавництву "Юридична практика".
Медіа-партнерам: газеті "Юридична Газета","Закон і Бізнес", "Поради юриста", "Юридичний вісник України"
Інноваційно-аналітичному партнеру-"ЛІГА:ЗАКОН"
Інтернет-ресурсам: "ЮРЛІГА", "Obozrevatel.ua", "Українське право", 
"Lawyer.ua", "Протокол", "БІЗРЕЛІЗ", "Lойер", ІА"Vector News", "Femida.UA", 
«Банкрутство та Ліквідація».
Журналам: "Юрист & Закон"
Освітньому партнеру:Legal High School
Компаніям та асоціаціям: "АПКБ", "Запорізька ТПП", "НІСЕ", "ЕАП".

Презентації спікерів за посиланням — https://drive.google.com/drive/folders/1wQs-aCKCHbJayJCIAFmjoMwxwGrvZOO6
Повний фото-звіт ІІ Судового форуму ААУ за посиланням — https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1NafvEETtbLiJWZeylorjrs_FBRaWzEfe 

майбутні заходи

архів заходів

календар

 • 01 березня 2019

  Запрошуємо на круглий стіл «Кредитні інструменти в аграрному бізнесі»

  Аграрний комітет Асоціації адвокатів України запрошує адвокатів, правників та агровиробників прийняти участь у круглому столі на тему «Кредитні інструменти в аграрному бізнесі», що відбудеться 01 березня 2019 року (м. Київ). Дізнатися більше
 • 19 лютого 2019

  Дискусійний клуб «Практика та актуальні питання в трансфертному ціноутворенні» - новація від Податкового комітету ААУ

  Податковий комітет Асоціації адвокатів України розпочинає серію заходів під назвою Дискусійний клуб. Про це повідомив голова комітету, партнер юридичного об’єднання ID Legal Group Олег Добровольський


  Дізнатися більше
 • 15 березня 2019

  II Судовий форум ААУ!

  Запрошуємо Вас на II Судовий форум ААУ!
  II Судовий форум ААУ – це масштабна та професійна подія, яка сприяє public discussion сучасного стану та перспектив судової системи України. Дізнатися більше
 • 12 березня 2019

  ЕКСКУРСІЯ в Шостий апеляційний адміністративний суд

  Друзі! Запрошуємо вас на ЕКСКУРСІЮ в Шостий апеляційний адміністративний суд! 👨‍🎓
  Подія відбудеться 19.03.2019 року, прибути потрібно об 11:50 (не пізніше, оскільки видаватимуться перепустки), з паспортом!
  Місцезнаходження суду: вул. Московська, 8, корпус 30. Дізнатися більше
 • 20 березня 2019

  У Києві відбувся II Судовий Форум ААУ!

  10 годин, 4 сесії та 4 бутік-конференції, 81 спікер, 52 тематики, 534 відвідувача, 32 запитання із залу, що знайшли свою відповідь — цифри, що говорять про ІІ Судовий форум Асоціації адвокатів України більше, ніж будь-які слова. Минулої п'ятниці, 15 березня 2019 року, в Українському домі відбулася чи не найбільша зустріч весни для правників з усіх куточків України. Серед спікерів та учасників були як представники судової гілки влади, так і адвокати, народні депутати, науковці, представники міністерств та відомств, а також громадськості.  
 • 13 березня 2019

  Круглий стіл ААУ «Відшкодування судових витрат у справах щодо об’єктів права ІВ»

  21 березня відбудеться Круглий стіл ААУ «Відшкодування судових витрат у справах щодо об’єктів права ІВ».    Дізнатися більше
 • 27 березня 2019

  Засідання Комітету з судової експертизи ААУ

  Шановні колеги, запрошуємо  взяти участь у засіданні Комітету з судової експертизи Асоціації адвокатів України, яке відбудеться 27 березня 2019 року о 10:00. 
  Тема зустрічі: "Експертиза об’єктів інтелектуальної власності. Вирішення актуальних питань в сфері судової експертизи шляхом внесення відповідних змін до законодавства". Дізнатися більше
 • 28 березня 2019

  Перевірки медичних закладів 2019. Хто, де, коли може вас перевірити?

  Запрошуємо на Семінар-практикум "Перевірки медичних закладів 2019. Хто,  де, коли може вас перевірити?" Дізнатися більше
 • 18 березня 2019

  Засідання Комітету з судової експертизи ААУ "Експертиза об’єктів інтелектуальної власності"


  Шановні колеги, запрошуємо  взяти участь у засіданні Комітету з судової експертизи Асоціації адвокатів України, яке відбудеться 27 березня 2019 року о 10:00. 
  Тема зустрічі: "Експертиза об’єктів інтелектуальної власності. Вирішення актуальних питань в сфері судової експертизи шляхом внесення відповідних змін до законодавства". Дізнатися більше
 • 29 березня 2019

  Відбувся семінар-практикум на тему «Перевірки медичних закладів 2019. Хто, де, коли може вас перевірити?»

  28 березня в рамках роботи Комітет ААУ з права охорони здоров'я відбувся семінар-практикум на тему «Перевірки медичних закладів 2019. Хто, де, коли може вас перевірити?» Дізнатися більше
 • 29 березня 2019

  Круглий стіл ААУ «Відшкодування судових витрат у справах щодо об’єктів права ІВ»

  21 березня у IQ Business Center, всі зацікавлені мали змогу послухати, подискутувати та поставити найболючіші питання про відшкодування судових витрат у спорах щодо об’єктів прав ІВ. Дізнатися більше
 • 29 березня 2019

  Відбувся семінар-практикум на тему «Перевірки медичних закладів 2019. Хто, де, коли може вас перевірити?»

  28 березня в рамках роботи Комітет ААУ з права охорони здоров'я відбувся семінар-практикум на тему «Перевірки медичних закладів 2019. Хто, де, коли може вас перевірити?» Дізнатися більше
 • 01 квітня 2019

  Відбулось засідання Комітету ААУ із судової експертизи

  27 березня 2019 р. у Київському Прес-клубі відбулось засідання Комітету ААУ із судової експертизи, в якому взяли участь адвокати та судові експерти. Доповідачами виступили Геннадій Пампуха, голова комітету, керуючий партнер Незалежного інституту судових експертиз, президент Європейської арбітражної палати, а також Олександр Дорошенко, судовий експерти, заступник директора НДІ ІВ НАПрН України з експертної роботи. Дізнатися більше

Генеральні партнери

Партнери комiтетiв

Iнформацiйнi та медiа партнери