Асоціація адвокатів України взяла участь у фаховому обговоренні ініціативи Бюро економічної безпеки України щодо впровадження механізму досудового врегулювання податкових правопорушень, яке відбулося у стінах Київської школи державного управління ім. С. Нижного.
У заході взяли участь керівництво БЕБ та ДПС, представники органів прокуратури, народні депутати, представники бізнес-асоціацій та юридичної спільноти. Дискусія була зосереджена на пошуку балансу між інтересами держави та бізнесу, формуванні передбачуваних правил та підвищенні рівня довіри у сфері податкових правовідносин.
Асоціація адвокатів України загалом підтримує ідею пошуку менш репресивних механізмів реагування на податкові правопорушення. Водночас реалізація такої ініціативи потребує чіткої процесуальної конструкції та належних гарантій.
Під час обговорення було звернуто увагу на необхідність додаткового опрацювання таких питань:
* процедури встановлення та фіксації складу податкового правопорушення;
* механізму визначення фінансових умов врегулювання та забезпечення їх прогнозованості;
* порядку затвердження угод та процесуальних гарантій для сторін.
Асоціація адвокатів України готова й надалі брати активну участь у професійному діалозі щодо формування збалансованої та ефективної моделі досудового врегулювання, яка забезпечить як інтереси держави, так і правову визначеність для бізнесу.