- Про ААУ
- Членство
- Новини
- Проекти
Ефективна участь українських компаній у тендерах Великої Британії: інструкції поради, інструменти
24.01.2023
Sayenko Kharenko спільно з EU Project Pravo-Justice та Асоціація адвокатів України запрошують представників судової системи України, юридичну спільноту, науковців взяти участь у круглому столі щодо групових позовів.
24.01.2023
Яким був 2022 р для практики кримінального права?
16.01.2023
Стаття 174 КПК України. Теорія та практика ВАКС
16.01.2023
Шановні колеги!
Насамперед прошу звернути увагу на загальновідомі ч.1 та ч.2 ст.1 КПК України:
· порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України;
· кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
СЕМЕН ХАНІН НАДАВ КОМЕНТАР ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ UKRAINIAN LAW FIRMS 2022. A Handbook for Foreign Clients
08.12.2022
Семен Ханін, керуючий партнер юридичної компанії «АМБЕР», к.е.н., адвокат, заслужений юрист України, член Правління ААУ, надав англомовний коментар для Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients («Українські юридичні фірми. Довідник для іноземних клієнтів»).
Семен Григорович має практичний досвід у сферах фінансового та банківського права, валютного регулювання та контролю, інвестиційних операцій, оподаткування, захисту бізнесу, White-collor crime.
З повним текстом можна ознайомитися за посиланням: https://ukrainianlawfirms.com/reviews/financial-services/
Віримо та наближаємо перемогу.
Слава Україні!
PUNZELT ПРОТИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ПАЛАТИ ВАКС ЧАСТИНА 4 – рішення ЄСПЛ «Punzelt v. Czech Republic»
01.12.2022
Шановні колеги. Ми ж в першу чергу колеги? А потім вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до думки кожного юриста.
Тому з всією повагою хочу разом поміркувати над деякими тезами Ухвали у справі 991/4761/22 від 17.11.22 Апеляційної палати ВАКС. На мій погляд, шановні колеги прийшли до деяких спірних думок. Я навіть створив рубрику: «Ілійков проти Апеляційної палати ВАКС», де планую висвітлювати спірні думки колег для обговорення між юристами. Сьогодні ми торкнемося рішення ЄСПЛ у справі «Punzelt v. Czech Republic».
ЦКУ ПРОТИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ПАЛАТИ ВАКС (ЧАСТИНА 3 – ЦКУ)
30.11.2022
Шановні колеги! Ми ж в першу чергу колеги? А потім вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до думки кожного юриста.
Тому з всією повагою хочу разом поміркувати над деякими тезами Ухвали у справі 991/4761/22 від 17.11.22 Апеляційної палати ВАКС. На мій погляд, шановні колеги прийшли до деяких спірних думок. Я навіть створив рубрику: «Ілійков проти Апеляційної палати ВАКС», де планую висвітлювати спірні думки колег для обговорення між юристами. Сьогодні ми торкнемося ЦКУ.
ЛЕТЕЛЬЄ ПРОТИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ПАЛАТИ ВАКС ЧАСТИНА 2 – рішення ЄСПЛ «ЛЕТЕЛЬЄ ПРОТИ ФРАНЦІЇ»
29.11.2022
Шановні колеги! Ми ж в першу чергу колеги? А потім вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до домки кожного юриста.
Тому з всією повагою хочу разом поміркувати над деякими тезами Ухвали у справі 991/4761/22 від 17.11.22 Апеляційної палати ВАКС. На мій погляд, шановні колеги прийшли до деяких спірних думок. Я навіть створив рубрику: «Ілійков проти Апеляційної палати ВАКС», де планую висвітлювати спірні думки колег для обговорення між юристами. Сьогодні ми торкнемося рішення ЄСПЛ у справі «Летельє проти Франції».
ІЛІЙКОВ ПРОТИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ПАЛАТИ ВАКС
25.11.2022
Шановні колеги! Ми ж в першу чергу колеги? А потім вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до домки кожного правника.
Тому з всією повагою, хочу разом поміркувати над деякими тезами Ухвали у справі 991/4761/22 від 17.11.22 Апеляційної палати ВАКС. На мій погляд, шановні колеги прийшли до деяких спірних думок. Я навіть створив рубрику: «Ілійков проти Апеляційної палати ВАКС», де планую висвітлювати спірні думки колег для обговорення між юристами. Так, звісно, в першу чергу ми торкнемося саме рішення ЄСПЛ у справі «Ілійков проти Болгарії».
Стаття Дробязко Катерини "Як захистити права дитини в умовах воєнного стану"
21.11.2022
За час війни у нашій державі кожна без винятку українська дитина у будь-якому разі зазнала порушень своїх законодавчо закріплених прав. Навіть якщо у дитини відсутні тілесні ушкодження, дитина не зазнала експлуатації, що завдають шкоди будь-якому аспекту добробуту дитини, сексуального насилля, катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання, має місце порушення її основних прав.
Хоч як би ми не хотіли цього усвідомлювати, кожен неповнолітній громадянин України внаслідок воєнної агресії російської федерації проти України зазнав порушень своїх основних прав, закріплених у Конституції України та нормах міжнародного права, таких як: право на особисте життя та захист від посягання на нього, право на розвиток, здоров’я, турботу, право на відпочинок та на дозвілля, право на освіту і родину. Та це, на жаль, не весь перелік порушених прав. Хто, як не ми, повнолітні громадяни України, може захистити майбутнє нашої держави – дітей?
Тріада правосуддя продовжує функціонувати
18.11.2022
МІЖ ОТРУЙНИМ ДЕРЕВОМ ТА НЕМИНУЧИМ ВИЯВЛЕННЯМ
18.11.2022
Між «отруйним деревом» та «неминучим виявленням»
Насамперед я хотів би подякувати колегам – суддям Верховного Суду Олександрі Яновській за статтю «Доктрина заборони використання «плодів отруйного дерева» та винятки з неї», та Аркадію Бущенку за аналіз судової практики щодо допустимості доказів та аналізу доктрини «неминучого виявлення» (pro et contra), а також за його статтю «Неспростовані презумпції», судді Вищого антикорупційного суду Вірі Михайленко за статтю «Про favor defensionis у кримінальному провадженні» та усім колегам, хто кожен день своєю працею розбудовує практичне застосування юридичної науки.
КРИТЕРІЙ ОБҐРУНТОВАНОСТІ ПІДОЗРИ ХАНІНА. БЛОГ АДВОКАТА СЕМЕНА ХАНІНА
17.11.2022
Семен Ханін, адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «АМБЕР», к.е.н., заслужений юрист України, член Правління Асоціації адвокатів України
Плідно працюючи з Вищим антикорупційним судом (ВАКС), я зіткнувся з випадком, який надихнув на створення нового критерію обґрунтованості підозри. З огляду на те що скромність породжує бідність, хай його назвою буде критерій Ханіна.
Визначення: повідомлення про підозру може вважатися обґрунтованим, коли, крім іншого, наявні докази, які достеменно переконують, чому саме цій особі повідомлено про підозру, а не іншій. Тобто не існує інших осіб, яким можливо було б повідомити про підозру в тому ж самому кримінальному правопорушенні з тими самими наявними доказами або з аналогічними доказами, по суті, змінивши в повідомленні про підозру тільки прізвище.
ВАКС vs АРЕШТ МАЙНА
04.11.2022
Людмила Козятник, адвокат юридичної компанії Amber Law Company виступила на круглому столі «Право на суд присяжних: забезпечення, функціонування та українські реалії», що відбувся 27 жовтня 2022 року.
28.10.2022
Межі вимог vs межі КПК
13.10.2022
До Вищого антикорупційного суду (далі ВАКС) надійшло клопотання про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні до 20 жовтня 2022 року.
Позиція детектива
Подане клопотання підтримав.
Позиція захисту
Частина захисників наполягали на більшому строку для ознайомлення з матеріалами та частина захисників на відмові в обмеженні строків для ознайомлення з матеріалами у кримінальному провадженні, де строк досудового розслідування після повідомлення про підозру був продовжений до 4 місяців.
Семен Ханін став автором матеріалу видання The Legal 500: Tax Country Comparative Guide
04.10.2022
Відсутність у КК поняття рейдерства значно ускладнює покарання рейдерів, що є одним із факторів процвітання рейдерства в Україні
04.10.2022
Поняття «рейдерство» відсутнє у Кримінальному кодексі України (ККУ), тому більшість рейдерських схем залишаються безкарними.
Кодекс має ряд статей, які лише в деякій мірі охоплюють склад такого правопорушення, як рейдерські атаки. Зокрема, вони передбачають кримінальну відповідальність за протиправне заволодіння майном, хоча «рейдерство» набагато ширше поняття.
В Україні рейдерство розуміють як незаконний метод набуття права власності на чуже майно шляхом використання корупційних зав’язків, підробки документів, шахрайства, силових методів.
Постанова Великої Палати Верховного Суду від 31.08.2022 у справі 756/10060/17 ОКРЕМА ДУМКА
04.10.2022
Шановний Президент України Володимир Зеленський після перемоги на виборах казав, що це не тільки він став президентом, кожен громадянин України став президентом. За аналогією хочу зауважити, що тоді і кожен правник – суддя Великої Палати Верховного Суду (ВП ВС). А тому вважаю за необхідне викласти окрему думку.
У своїй Постанові ВП ВС сформувала наступну спірну думку:
Стандарти доказування і їх застосування ВАКС
29.09.2022
Апеляційна палата ВАКС винесла ухвалу від 22 вересня 2022 року у справі 991/1960/22, щодо скарги про відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру. Обґрунтовуючи ухвалу, колегія суддів зазначила:
«Визначаючи стандарт «достатня підстава», що застосовується при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження на стадії досудового розслідування, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 27.01.2022р. зазначила, що … стандарт доказування «достатня підстава» є значно нижчим порівняно з такими стандартами як «поза розумним сумнівом» (що застосовується під час розгляду кримінального провадження по суті), так і «обґрунтована підозра» (за яким доводиться наявність підстав піддавати конкретну особу заходам забезпечення кримінального провадження) (справа 11 – 132сап21).
Аналогічний підхід має застосовуватися при визначенні «достатності доказів для підозри», що необхідно встановити у відповідності до п.3 ч.1 ст. 276 КПК України».