Благодійність


Всеукраїнська громадська організація Асоціація адвокатів України

Новини партнерiв ААУ

 • Стандарти доказування і їх застосування ВАКС

  Стандарти доказування і їх застосування ВАКС

  Апеляційна палата ВАКС винесла ухвалу від 22 вересня 2022 року у справі 991/1960/22, щодо скарги про відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру. Обґрунтовуючи ухвалу, колегія суддів зазначила:

  «Визначаючи стандарт «достатня підстава», що застосовується при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження на стадії досудового розслідування, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 27.01.2022р. зазначила, що … стандарт доказування «достатня підстава» є значно нижчим порівняно з такими стандартами як «поза розумним сумнівом» (що застосовується під час розгляду кримінального провадження по суті), так і «обґрунтована підозра» (за яким доводиться наявність підстав піддавати конкретну особу заходам забезпечення кримінального провадження) (справа 11 – 132сап21).

  Аналогічний підхід має застосовуватися при визначенні «достатності доказів для підозри», що необхідно встановити у відповідності до п.3 ч.1 ст. 276 КПК України».

  читати далі
 • ГОДУВАЛЬНИЦЯ (ЧАСТИНА 2) – СТАТТЯ 209 ККУ

  ГОДУВАЛЬНИЦЯ (ЧАСТИНА 2) – СТАТТЯ 209 ККУ

  Поважні колеги. Cподіваюсь, що Ви пам’ятаєте попередню статтю «ГОДУВАЛЬНИЦЯ – СТ.212 ККУ». Виключно для мети цього допису процитую основні висновки щодо ст. 212 ККУ:

  «Висновок: Податковий Кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборівПодатковий контроль здійснюють виключно податкові та митні органиОбов’язок сплати податок виникає лише в разі самостійного обчислення платником свого зобов’язання або в разі узгодженого ППР. Податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення), що в разі його узгодження, свідчить про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання.

  читати далі
 • ГОДУВАЛЬНИЦЯ – СТ.212 ККУ

  ГОДУВАЛЬНИЦЯ – СТ.212 ККУ

  З моменту як у ККУ з’явилася стаття 212 «Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)» до сьогодення правоохоронні органи вносять записи до ЄРДР (або, по-старому, заводять кримінальні справи) не маючи узгодженого податкового повідомлення-рішення (ППР), яке свідчило би про ненадходження до бюджетів коштів у значних і більше розмірах. Більшість записів до ЄРДР по ст. 212 ККУ вноситься на основі висновків експертів або аналітичних довідок. Звісно, такі дії є порушенням чинного законодавства з боку правоохоронних органів. Час плине, але позитивних змін в цьому питанні не відбувається, на жаль. Вкотре викладемо теоретичну частину.

  Згідно з ч. 1 ст. 2 КК України «Підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад кримінального правопорушення, передбаченого цим Кодексом».

  читати далі
 • ЗАКОНИ МЕРФІ ТА ВАКС

  ЗАКОНИ МЕРФІ ТА ВАКС

  Більшість з нас знайома з так званими законами «Мерфі» та відчувала їх на собі. Найбільш відомий закон, якій наголошує, що «бутерброд завжди падає маслом вниз». Але можливо вам невідомо слідство з цього закону: «якщо бутерброд впав маслом доверху, то він впав невірною стороною». Для цілей цього допису я ще звернусь до одного з законів Мерфі: «коли миєш машину, завжди йде дощ». І найважливіше -  відсутність зворотного наслідку з цього закону: «неможливо викликати дощ миттям машини».

  Який висновок потрібно зробити з цього юристам? Велика помилка це плутати причину та наслідки.  Наведу вам приклад такої плутанини, на мій погляд, звісно.

  читати далі
 • Аграрне рейдерство небезпечне явище для економіки країни

  Аграрне рейдерство небезпечне явище для економіки країни

  Аграрне рейдерство небезпечне явище для економіки країни.

  Аграрії працюють в втяжних умовах.

  Посівна та збір урожаю під обстрілами, захоплення земель, техніки, врожаю, ціни на пальне, добриво і матеріали зросли, мобілізація працівників, порушення логістики, неможливість працювати у нічний час, припинення роботи державних реєстраторів…

  Війна, дезорієнтація, відсутність контролю посилює та провокує рейдерство, яке тільки посилилось під час війни та фактично зводиться до силових захоплень підприємств та його активів на псевдозаконих підставах.

  читати далі
 • Проблемні питання допустимості електронних доказів на досудовому слідстві та судовому розгляді

  Проблемні питання допустимості електронних доказів на досудовому слідстві та судовому розгляді

  Семен Ханін, адвокат, керуючий партнер Amber Law Company, кандидат економічних наук, заслужений юрист України, член правління Асоціації адвокатів України виступив спікером вебінару з питань практичних особливостей роботи з електронними доказами.

  Під час заходу Семен Ханін звернув увагу учасників на судову практику з питань використання електронних цифрових доказів, серед яких зокрема такі справи:
  читати далі
 • Що таке Стамбульська конвенція, її значення для України та ЄС - у новій статті Людмили Козятник, адвоката ЮК Amber Law Company

  Що таке Стамбульська конвенція, її значення для України та ЄС - у новій статті Людмили Козятник, адвоката ЮК Amber Law Company

  Україна 18.07.2022 передала Раді Європи ратифікаційну грамоту, тим самим завершивши процес ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, так званої Стамбульської конвенції (далі – Конвенція).

  Ратифіковано Конвенцію із застереженням щодо незастосування державної компенсації постраждалим від насильства та домашнього насильства, що передбачено положеннями п. 2 ст. 30 Конвенції, до приведення національного законодавства у відповідність із цими положеннями.

  Міфи та маніпуляції, пов’язані з ратифікацією Стамбульської конвенції Україною, відійшли на задній план і навряд чи до них колись повернуться.

  Після ознайомлення зі змістом Конвенції стає очевидно, що її норми жодним чином не зобов’язують Україну вносити зміни до Конституції України та національного законодавства, що стосується інститутів шлюбу, сім’ї та усиновлення. Так само не є метою Конвенції втручання в право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних переконань.

  читати далі
 • ДОКАЗИ НІ ПРО ЩО

  ДОКАЗИ НІ ПРО ЩО

  Шановні колеги!
  На практиці ми зіткнулися у ВАКС із дуже цікавим випадком на досудовому слідстві під час скасування повідомлення про підозру у порядку п. 10 ч. 1 ст. 303 КПК України. Цей випадок ми назвали ЧОРНИЙ ЛЕБІДЬ, за аналогією з відомим випадком у логіці. Існувало твердження, що всі лебеді – білі. Після зустрічі із чорним лебедем помилково стверджувати, що всі лебеді чорні. Правильний висновок – лебеді бувають різні.
  читати далі
 • Чи може бути неупередженим ВАКС

  Чи може бути неупередженим ВАКС

  Чи може бути неупередженим ВАКС

  Вищий антикорупційний суд (ВАКС) навчив мене, що таке диспозитивність та неупередженість.

  Слідчий суддя не бачить порушення закону у випадку, коли судову експертизу в НАБУ призначають фахівцю – детективу НАБУ, та ще й вона проводиться з порушенням визначених в законодавстві строків. Та й ще експерт-фахівець (насміхаючись над законом) в листі посилається, що експертиза може тривати днями, місяцями та роками. Де ж тут порушення закону? Його не має.

  А коли захист звертається за повторною експертизою у зв’язку з неповнотою, помилками в експертному висновку, а сторона обвинувачення взагалі не з’являться до суду і не надає письмових зауважень, то захисту слідчий суддя відмовляє. Диспозитивність та неупередженість! Нам ніхто не заперечує, але слідчий суддя впорався сам.

  читати далі
 • Примусове вилучення майна в умовах воєнного стану: аналіз законопроєкту №7605

  Примусове вилучення майна в умовах воєнного стану: аналіз законопроєкту №7605

  На сайті Верховної Ради України оприлюднено проєкт Закону України від 27.07.2022 № 7605 про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану. Головним комітетом є Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

  Проєктом Закону пропонується внесення змін одразу до чотирьох законів України – до Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» (далі – Закон про відчуження); до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (далі – Закон про Національне агентство) щодо умов передачі майна в управління; до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (далі – Закон про воєнний стан) щодо повноважень воєнних адміністрацій; до Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» (далі – Закон про РНБУ) щодо компетенції РНБОУ.

  читати далі
 • «Пошкоджене під час агресії рф майно: як зафіксувати, оцінити та списати»

  «Пошкоджене під час агресії рф майно: як зафіксувати, оцінити та списати»

  «Пошкоджене під час агресії рф майно: як зафіксувати, оцінити та списати»

  Виклики, з якими стикається бізнес, нажаль, продовжуються. А ми продовжуємо надавати інформацію, що підказує підприємцям, як виходити зі складних ситуацій.

  Тож, Харківська ТПП запрошує власників, керівників, юристів, бухгалтерів та топ-менеджерів на вебінар «Пошкоджене під час агресії рф майно: як зафіксувати, оцінити та списати».
  читати далі
 • Не варто варити воду: маніпулювання процесуальними строками у кримінальному провадженні

  Не варто варити воду: маніпулювання процесуальними строками у кримінальному провадженні

  Стаття Людмили Козятник, адвокатки ЮК Amber Law Company

  Не варто варити воду: маніпулювання процесуальними строками у кримінальному провадженні

  Згідно з проектом Закону про внесення деяких змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вирішення окремих питань здійснення досудового розслідування № 7635 від 05.08.2022 (далі – законопроект), пропонується доповнити параграф перший глави 18 Розділу ІІ новою статтею 201-1 з назвою та змістом:

  читати далі
 • Медіапартнер ААУ "Delo.ua" запрошує на захід: "Розбудова технологічного бізнесу під час війни" ( 16 серпня, онлайн)

  Медіапартнер ААУ "Delo.ua" запрошує на захід: "Розбудова технологічного бізнесу під час війни" ( 16 серпня, онлайн)

  16 серпня на прямій трансляції проєкту «Штаб-квартира» операційний директор холдингу TECHIIA Олег Гуменюк поділиться принципами розбудови технологічного бізнесу під час війни. Вебінар буде корисним підприємцям, топменеджерам та власникам, які прагнуть ефективно адаптуватися до неминучих змін,  впровадити нові ІТ-рішення та підходи в управлінні.
  Дізнатися більше: https://shtab.delo.ua/ 
  читати далі
 • Вітаємо Андрія Сегала, голову Комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування з Днем народження!

  Вітаємо Андрія Сегала, голову Комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування з Днем народження!

  Шановний пане Андрію!
  Вітаємо Вас з Днем народження! 
  Бажаємо міцного здоров'я, щастя, родинного затишку та добробуту, миру і злагоди, найповнішої реалізації добрих намірів і життєвих планів, невичерпної енергії, успіхів у всіх справах!
  А головне — мирного неба! 
  читати далі
 • Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді про відмову в задоволенні скарги на повідомлення про підозру

  Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді про відмову в задоволенні скарги на повідомлення про підозру

  Amber Law Company ділиться своєю перемогою в Апеляційній палаті ВАКС, справа 991/1960/22: Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді про відмову в задоволенні скарги на повідомлення про підозру.

  Це рідкісний випадок. Мотив скасування ухвали - слідчий суддя повинен серед іншого перевірити достатність доказів для повідомлення про підозру.

  Так, в Ухвалі зазначено наступне:

  читати далі
 • Не може бути повідомлення про підозру без складу кримінального правопорушення!

  Не може бути повідомлення про підозру без складу кримінального правопорушення!

  Не може бути повідомлення про підозру без складу кримінального правопорушення!

  Шкода!

  Дуже шкода, коли поважний Київський Апеляційний Суд приймає дуже спірні ухвали. Чесно кажучи, не розумію колег. Усі ухвали на сьогодні є в відкритому реєстрі судових рішень. Дуже болісно, коли їх зміст викликає суперечливі почуття.

  Але ближче до справи.

  читати далі
 • Антикорупційна експертиза

  Антикорупційна експертиза

  На практиці ми зіткнулися з випадком, коли детектив НАБУ призначив комплексні судові телекомунікаційну та комп’ютерно-технічну експертизи iPhone та iPad (з одним питанням — подолання логічного доступу, попередньо невдало спробувавши подолати такій доступ самостійно при огляді, та  отримавши висновок про неможливість подолання такого доступу від експерта КНДІСЕ) до фахівця, якого немає в реєстрі судових експертів, до того ж — детектива НАБУ. Та ще така «експертиза» проводиться більше ніж пів року, а на запит детектива «експерт» надав відповідь, що дослідження «може тривати дні, місяці та роки» (це дослівна цитата)!

  Ми підготували деяку правову позицію та ділимося з колегами.

  читати далі
 • ВПОРЯДКУВАННЯ ТОПОНІМІЧНОГО ЗАКОНОДАВЧОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ — ЩО ТАКЕ ГЕОГРАФІЧНІ ОБ’ЄКТИ ТА НА ЧЕСТЬ КОГО ЇХ СЛІД НАЗИВАТИ

  ВПОРЯДКУВАННЯ ТОПОНІМІЧНОГО ЗАКОНОДАВЧОГО ПОЛЯ УКРАЇНИ — ЩО ТАКЕ ГЕОГРАФІЧНІ ОБ’ЄКТИ ТА НА ЧЕСТЬ КОГО ЇХ СЛІД НАЗИВАТИ

  Катерина Дробязко, юрист Amber Law Company, адвокат

  Перш ніж перейти до аналізу проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України, слід розібратись з самим поняттям «географічні об’єкти».

  читати далі
 • «Практичні питання засвідчення форс-мажорних обставин»

  «Практичні питання засвідчення форс-мажорних обставин»

  «Практичні питання засвідчення форс-мажорних обставин»

  Український бізнес зараз має безліч питань, від відповіді на які залежить його подальше існування. Одне з найактуальніших зараз є питання форс-мажорних обставин.

  Харківська ТПП запрошує власників, керівників, топ-менеджерів, юристів, бухгалтерів прийняти участь у вебінарі «Практичні питання засвідчення форс-мажорних обставин».


  читати далі
 • Новина від Інформаційного партнера ААУ "Delo.ua": Стратегії заробітку бізнесу на екологічних проєктах на новій лекції "Штаб-квартири"

  Новина від Інформаційного партнера ААУ "Delo.ua": Стратегії заробітку бізнесу на екологічних проєктах на новій лекції "Штаб-квартири"

  Екологічні проєкти дають бізнесу не лише додатковий енергоресурс у вигляді теплової, електричної енергії і якісні органічні добрива, а й додатковий прибуток. Дізнайтеся, як середній бізнес може заробляти на екологічних проєктах та «зеленій» енергетиці вже 27 липня на вебінарі освітнього проєкту «Штаб-квартира». 


  читати далі
1 2 3 4 5

Генеральні партнери

Партнери комітетів

Iнформацiйнi та медiа партнери